Chimera Pia Hotel, Dünyanın en temiz 10 plajı arasına girmiş Çıralı Sahiline 1.5 km keyifli bir yürüme mesafesinde, Olimpos Antik Kenti ve plajına rahatlıkla ulaşılan, Mitolojik adı Chimera olarak bilinen Yanartaş’a en yakın bir butik otel olarak adını Ünlü Üstad Atilla İlhan’ın şiirinden almış, şiir gibi, şirin mi şirin bir aile işletmesidir.

Daha ilk yılından itibaren Booking.com bağımsız misafir değerlendirme sisteminden sırasıyla 9.4-9.4 ve 9.5 gibi ‘olağanüstü’ olarak tanımlanmış konuk değerlendirme ödülleri almış.

Yine Tripadvisor.com sitesindeki misafir değerlendirme yorumlarında ‘mükemmellik’  derecesine layık görülmüş.

Her yerinde emeği hissedebileceğiniz, özenle inşa edilmiş ahşap yapılı otelin yörenin doğal dokusuyla uyumunu sıra dışı dizaynlı banyolarında bile iliklerinize kadar hissediyorsunuz.

Şehirlerin gürültülü ve kirli havasından uzaklaşıp, horoz sesleriyle uyanıp, gün boyu kuş cıvıltıları eşliğinde öğünler, geç saatlere kadar odun ateşinde semaver çayı ikramı, muz-nar-portakal-kayısı-dut ağaçları altında hamaklarda uzanıp kitap okuma keyfi, misafirlerin kullanımına sunulan bisikletlerle gezinti, Likya yürüyüş yolu üzerinde doğa yürüyüşleri yapabilme gibi olanaklar bulunmakta.

Tabii ki, Otelin mutfağına da değinmeden geçemiyor insan. Sabahları kahvaltılarda tamamı ev yapımı reçellere her gün farklı özel omlet çeşitleri eşlik ediyor. Ara öğün olarak sıra dışı gözleme, sıkma veya çok özel lahmacun, ev yapımı yoğurttan kekikli ayranla az da olsa tatilde yemek yeme özgürlüğünü zorluyor ama akşama her yerde bulamayacağınız lezzetler de sizi bekliyor. Özellikle ‘balık burada yenir.’ demek en doğrusu ama nefis mezeleri de unutmamak gerekir. Saç kavurmaya hiç diyecek yok. Ya yoğurduna kadar ev yapımı mantıyı bir tatsanız!

Ha, bu arada yemek fiyatlarına gelince; ‘Chimera Pia Hotel’de YEMEK YERSİNİZ’ sloganı ile karşılaşırsınız.

Keyifli Tatiller…